Przedstawiamy wspaniale zachowaną DKW E200. Odkryto ją podczas rozbiórki stodoły, gdzie zakopana była pod sianem. Motocykl z przykręconą tablicą rejestracyjną, z tabliczką znamionową! Takie znaleziska są dzisiaj ogromną rzadkością. Jednoślad ma niewielkie braki, ale najważniejsze rzeczy – oryginalne dźwignie i klamki na kierownicy – są i to w stanie idealnym. Nieliczne braki są łatwe do uzupełnienia.

Decyzja o jego odbudowie nie jest łatwa. I to w cale nie z uwagi na koszty – bo te nie są duże – tylko z uwagi na zainteresowanie jakie wywołuje u podziwiających go ludzi w stanie takim, w jakim jest aktualnie. Pokazywany na wystawach w sąsiedztwie odrestaurowanych wspaniałych motocykli wzbudzał większe od nich emocje i dyskusje wśród publiczności.

Aby udowodnić, że decyzja nie jest łatwa, zobaczcie proszę zdjęcia. Obok nieodrestaurowanego pojazdu przedstawiamy zdjęcia identycznego modelu, który odrestaurowaliśmy w Pracowni Restauracji Pojazdów Zabytkowych OldtimerbazaR przed kilku laty. Jak zobaczycie na fotografiach, po restauracji byłby to prześliczny dwubiegowy pojazd, którym można swobodnie zbierać laury na zlotach i konkursach elegancji.

Komentarze do tego posta są wyłączone.

stat4u